GMMA на 60-ти Плоча раб фреза

Краток опис:

GMMA Плоча работ beveling фрези обезбеди висока ефикасност и precisious перформанси на заварување наклон и заедничка обработка. Со широк спектар на работни плочка дебелина 4-100mm, наклон ангел 0-90 степен, и кориснички машини за опција. Advatages на ниски трошоци, ниска бучава и повисок квалитет.


 • Модел бр .: GMMA на 60-тите
 • Името на брендот: GIRET или TAOLE
 • Сертификација: CE, ISO9001: 2008, Sira
 • Земја на потекло: Kunshan, Кина
 • Испорака Датум: 5-15 дена
 • Пакување: дрвена кутија
 • MOQ: 1 Сет
 • детали за производот

  Тагови производ

  GMMA на 60-ти работ плоча мелење машина

  производи Вовед                                                                     

  GMMA на 60-ти plate работ мелење машина со работен опсег на прицврстување дебелина 6-60mm, наклон ангел 10-60 степен прилагодливи на метал работ beveling за подготовка на заварување. GMMA серија со висока скапоцени би можел да достигне Ра 3,2-6,3.

  Постојат 2 обработка начин:

  Модел 1: Машина фати на челик и да доведе во машина за да се заврши работата при процесирањето на мали челични плочи.

  Модел 2: Машина ќе патуваат по должината на работ на челик и заврши работа, додека за обработка на големи челични плочи.

  铣 边 机 操作 图片

  спецификации                                                                                  

  Модел број GMMA -60S плоча работ мелење машина
  Напојување AC 380V 50HZ
  вкупна моќност 3400W
  вретено брзина 1050r / min
  наслови брзина 0-1500mm / min
  менгеме Дебелина 6-60mm
  менгеме Ширина > 80mm
  Должина на процесот > 300mm
  наклон ангел  0-60 degree adjustable
  Еден наклон Ширина 10-20mm
  наклон Ширина 0-45мм
  машина Плоча 63mm
  машина КОЛИЧИНА 6pcs
  worktable Висина 700-760мм
  патување простор 800 * 800mm
  Тежина NW 200kgs GW 255KGS
  Големина на пакување 800 * 690 * 1140mm

  Забелешка: Стандард машина вклучувајќи 1pc машина главата + 2 групи од Влошки + Алатки во случај + Рачно ракување

  捷瑞特 铣 边 机 1

  Fetures                                                                                          

  1. Достапно за метална плоча јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум итн

  2. може да се обработи "K", "V", "X", "Y" се разликуваат видот на наклон заеднички

  3. Фрези тип со висок Претходна може да достигне Ра 3,2-6,3 за површинска

  4.Cold сечење, заштеда на енергија и низок шум, повеќе безбедно и животната средина

  5. Широк работен опсег со дебелина менгеме 6-60mm и наклон ангел 10-60 степен прилагодливи

  6. Лесно ракување и висока ефикасност

  наклон Површинска                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             GMMA перформанси фреза

  апликација                                                                                                                                                                                                                                                                                  Широко се користат во воздушната, петрохемиски индустрија, садовите под притисок, бродоградба, металургијата и истовар на фабрика за преработка заварување производство област.

  изложба                                                                                          

  Операција 截图 20170222131741

  пакување                                                                                       

  平板 坡 口 机 包装 图


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи