GMMA-80а висока ефикасност авто одење плоча beveling машина

Краток опис:

GMMA Плоча работ beveling фрези обезбеди висока ефикасност и precisious перформанси на заварување наклон и заедничка обработка. Со широк спектар на работни плочка дебелина 4-100mm, наклон ангел 0-90 степен, и кориснички машини за опција. Advatages на ниски трошоци, ниска бучава и повисок квалитет.


 • Модел бр .: GMMA-80а
 • Името на брендот: GIRET или TAOLE
 • Сертификација: CE, ISO9001: 2008, Sira
 • Земја на потекло: Kunshan, Кина
 • Испорака Датум: 5-15 дена
 • Пакување: дрвена кутија
 • MOQ: 1 Сет
 • детали за производот

  Тагови производ

  GMMA-80а авто одење плоча beveling машина со два мотори

  производи Вовед                                                                        

  GMMA-80A auto walking плоча beveling машинасо два мотори. Широк работен опсег менгеме дебелина 6-80mm, наклон ангел 0-60 степен прилагодливи и макс со наклон би можел да достигне 70мм. Најдобро решение на beveling и мелење Постапка за заварување подготовка.

  Постојат 2 обработка начин:

  Модел 1: Машина фати на челик и да доведе во машина за да се заврши работата при процесирањето на мали челични плочи.

  Модел 2: Машина ќе патуваат по должината на работ на челик и заврши работа, додека за обработка на големи челични плочи.

  铣 边 机 操作 图片

  спецификации                                                                                                                                                                                                                                           

  Модел број GMMA-80A high efficiency auto working plate beveling machine
  Напојување AC 380V 50HZ
  вкупна моќност 4800W
  вретено брзина 750-1050r / min
  наслови брзина 0-1500mm / min
  менгеме Дебелина 6-80mm
  менгеме Ширина > 80mm
  Должина на процесот > 300mm
  наклон ангел 0-60 степен прилагодливи
  Еден наклон Ширина 15-20mm
  наклон Ширина 0-70mm
  машина Плоча 80mm
  машина КОЛИЧИНА 6pcs
  worktable Висина 700-760mm
  патување простор 800 * 800mm
  Тежина NW 245KGS GW 280KGS
  Големина на пакување 800 * 690 * 1140mm

  Забелешка: Стандард машина вклучувајќи 1pc машина главата + 2 групи од Влошки + Алатки во случај + Рачно ракување

  https://www.bevellingmachines.com/gmma-80a-high-efficiency-auto-walking-plate-beveling-machine.html

  Fetures                                                                                                                                                                                                                                                                          

  1. Достапно за метална плоча јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум итн

  2. може да се обработи "V", "Y", 0 степен мелење, се разликуваат видот на наклон заеднички

  3. Фрези тип со висок Претходна може да достигне Ра 3,2-6,3 за површинска

  4.Cold сечење, заштеда на енергија и низок шум, повеќе безбедно и заштита на животната средина со OL

  5. Широк работен опсег со дебелина менгеме 6-80mm и наклон ангел 0-60 степен прилагодливи

  6. Лесно ракување и висока ефикасност

  7. Повеќе стабилни перформанси со 2 мотори

  Операција 截图 20170222131626

  наклон Површинска                                                                                   

  GMMA перформанси фреза

  апликација                                                                                                                                                                                                                                                                                  

  Широко користени во воздушната, петрохемиски индустрија, садовите под притисок, бродоградба, металургијата и обработка истовар поле фабрика за производство на заварување.

  изложба                                                                                                            

  Операција 截图 20170222131741

  пакување                                                                                                        

  平板 坡 口 机 包装 图


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи