GMMA-60R двојно од страна на работ мелење машина

Краток опис:

GMMA Плоча работ beveling фрези обезбеди висока ефикасност и precisious перформанси на заварување наклон и заедничка обработка. Со широк спектар на работни плочка дебелина 4-100mm, наклон ангел 0-90 степен, и кориснички машини за опција. Advatages на ниски трошоци, ниска бучава и повисок квалитет.


 • Модел бр .: GMMA-60R
 • Името на брендот: GIRET или TAOLE
 • Сертификација: CE, ISO9001: 2008, Sira
 • Земја на потекло: Kunshan, Кина
 • Испорака Датум: 5-20 дена
 • Пакување: дрвена кутија
 • MOQ: 1 Сет
 • детали за производот

  Тагови производ

  GMMA-60R вртлив за двојно страна работ мелење машина

  производи Вовед                                                                                                                                      

  GMMA-60R edge milling machine is turntable for double side edge beveling & milling process for weld preparation.

  Со широк работен опсег дебелина менгеме 6-60mm, наклон ангел 10-60 степен и -10 до -60 степен за опција.

  Лесен за обработка со висока ефикасност и previouse на Ра 3,2-6,3.

  Постојат 2 обработка начин:

  Модел 1: Машина фати на челик и да доведе во машина за да се заврши работата при процесирањето на мали челични плочи.

  Модел 2: Машина ќе патуваат по должината на работ на челик и заврши работа, додека за обработка на големи челични плочи.

  铣 边 机 操作 图片

  спецификации                                                                                                                                                               

  Модел број GMMA-60R двојно од страна на работ мелење машина
  Напојување AC 380V 50HZ
  вкупна моќност 3400W
  вретено брзина 1050r / min
  наслови брзина 0-1500mm / min
  менгеме Дебелина 6-60mm
  менгеме Ширина > 80mm
  Должина на процесот > 300mm
  наклон ангел 10-60 степен прилагодливи
  Еден наклон Ширина 10-20mm
  наклон Ширина 0-55mm
  машина Плоча 63mm
  машина КОЛИЧИНА 6pcs
  worktable Висина 700-760mm
  патување простор 800 * 800mm
  Тежина NW 225KGS GW 275KGS
  Големина на пакување 1035 * 685 * 1485mm

  Забелешка: Стандард машина вклучувајќи 1pc машина главата + 2 групи од Влошки + Алатки во случај + Рачно ракување

  捷瑞特 铣 边 机 1

  Fetures                                                                                                                                                                                   

  1. Достапно за метална плоча јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум итн

  2. може да се обработи "K", "V", "X", "Y" се разликуваат видот на наклон заеднички

  3. Фрези тип со висок Претходна може да достигне Ра 3,2-6,3 за површинска

  4.Cold сечење, заштеда на енергија и низок шум, повеќе безбедно и заштита на животната средина со OL

  5. Широк работен опсег со дебелина менгеме 6-60mm и наклон ± ангел 10- ± 60 степени за прилагодување

  6. Лесно ракување и висока ефикасност

  7. вртлив за двојно страна beveling

  наклон Површинска                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  GMMA перформанси фреза

  апликација                                                                                                                                                                            

  Широко користени во воздушната, петрохемиски индустрија, садовите под притисок, бродоградба, металургијата и обработка истовар поле фабрика за производство на заварување.

  изложба                                                                                                                     

  Операција 截图 20170222131741

  пакување                                                                                       

  平板 坡 口 机 包装 图


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи