ISP-80 Пневматска машина за косење цевки

Краток опис:

ISP модели на пневматска машина за косење цевки монтирана на ID, со предностите на малата тежина, лесното ракување.Навртката за влечење е затегната што ги проширува блоковите на мандрелата до рампата и наспроти површината за идентификација за позитивна монтажа, самоцентрирана и квадратна до отворот.Може да работи со различни материјални цевки, коси ангел според барањата.


 • Модел бр.:Серија на интернет провајдерите
 • Име на брендот:ТАОЛЕ
 • Сертификација:CE, ISO9001:2008
 • Место на потекло:Куншан, Кина
 • Датум на испорака:5-15 дена
 • Пакување:Дрвена футрола
 • MOQ:1 сет
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  ISP-80Пневматска машина за закосување на цевки

  Вовед                                                                                

  Оваа серија е цевка монтирана на идентификацијамашина за косење, со предноста на лесно ракување, мала тежина, моќен погон, брза работна брзина, добри перформанси итн. Затегната е навртката за влечење, која ги проширува блоковите на мандрелата до рампата и наспроти површината за идентификација за позитивно монтирање, самоцентрирана и квадратна на досадата.Може да работи со различни материјали цевки, закосени ангели според барањата. Достапно со пневматски и електричен погон.

  内涨式加工图片

  Спецификација                                                                               

  Напојување: 0,6-0,8 MPa @ 900-1500 L/min

  Модел бр. Работен опсег дебелина на ѕид Брзина на ротација Воздушен притисок Потрошувачка на воздух
  ISE-30 φ18-30 1/2”-3/4” ≤15 мм 60 р/мин 0,6 MPa 900 л/мин
  ISE-80 φ28-89 1"-3" ≤15 мм 50 р/мин 0,6 MPa 900 л/мин
  ISE-120 φ40-120 11/4"-4" ≤15 мм 38 р/мин 0,6 MPa 900 л/мин
  ISE-159 φ65-159 21/2"-5" ≤20 мм 35 р/мин 0,6 MPa 1000 л/мин
  ISE-252-1 φ80-273 3"-10" ≤20 мм 16 р/мин 0,6 MPa 1000 л/мин
  ISE-252-2 φ80-273 ≤75 мм 16 р/мин 0,6 MPa 1000 л/мин
  ISE-352-1 φ150-356 6"-14" ≤20 мм 14 р/мин 0,7 MPa 1200 л/мин
  ISE-352-2 φ150-356 ≤75 мм 14 р/мин 0,7 MPa 1200 л/мин
  ISE-426-1 φ273-426 10"-16" ≤20 мм 12 р/мин 0,7 MPa 1500 л/мин
  ISE-426-2 φ273-426 ≤75 мм 12 р/мин 0,7 MPa 1500 л/мин
  ISE-630-1 φ300-630 12"-24" ≤20 мм 10 р/мин 0,7 MPa 1500 л/мин
  ISE-630-2 φ300-630 ≤75 мм 10 р/мин 0,7 MPa 1500 л/мин
  ISE-850-1 φ490-850 24"-34" ≤20 мм 9 р/мин 0,8 MPa 1500 л/мин
  ISE-850-2 φ490-850 ≤75 мм 9 р/мин 0,8 MPa 1500 л/мин

  Забелешка: Стандардни машини вклучително и 3 парчиња откос алат (0,30,37,5 степени) + Алатки + Прирачник за работа

  内涨式坡口机

  Главни карактеристики                                                                                 

  1. Пренослив со мала тежина.

  2. Компактен дизајн на машината за лесно ракување и одржување.

  3. Мелење на алати со коси со високи претходни и стабилни перформанси

  4. Достапно за различни метални материјали како што се јаглероден челик, нерѓосувачки челик, сојузник итн.

  5. Прилагодлива брзина, само-сертирање

  6. Моќно управувано со опција за пневматски, електричен.

  7. Коси ангел и зглоб може да се направат според потребите за обработка.

  Коси површина                                                                                             

  Перформанси на машината за отсекување ISE-ISP

  Апликација                                                                                                                                                                                 

  Широко се користи во областа на нафта, хемиски, природен гас, изградба на електрани, болиер и нуклеарна енергија, цевковод итн.

  Сајт на клиентите         

  QQ截图20160628200023

  Пакување

  管道坡口机 包装图


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи