GBM-12d-R V & X Вид на заедничка плоча beveling машина

Краток опис:

GBM метал челик плоча beveling машина со широк работен опсег на спецификации плоча. Обезбеди висок квалитет, ефикасност, безбедна и полесно работење за подготовка заварување.


 • Модел бр .: GBM-12d-R
 • Името на брендот: GIRET или TAOLE
 • Сертификација: CE, ISO9001: 2008, Sira
 • Земја на потекло: Kunshan, Кина
 • Испорака Датум: 5-15days
 • Пакување: дрвена кутија
 • MOQ: 1 Сет
 • детали за производот

  Тагови производ

  GBM-12d-RV & X Вид на заедничка плоча beveling машина

  Вовед                                                                                      

  GBM-12D-R  high efficiency metal плоча beveling машинашироко се користат во градежната индустрија за заварување подготовка со вртлив опција за двојно страна beveling.Clamp дебелина 6-30mm и наклон ангел спектар 25-45degree прилагодливи со висока ефикасност на обработка на 1.5-2.6meters мин. Тоа им помага на многу работи за заштеда на трудот.

  Постојат два обработка на следниов начин:

  Модел 1: Машина фати на челик и води во машина за да се заврши работата при процесирањето на мали челични плочи.

  Modle 2: Машина ќе патуваат по должината на работ на челик и завршување на работа, додека за обработка на големи челични плочи.

  捷瑞特 坡 口 机 2

  спецификации                                                                                                          

  Модел бр. GBM-12d-R метална плоча beveling машина
  Напојување AC 380V 50HZ
  вкупна моќност 1500W
  моторни брзина 1450r / min
  наслови брзина 1.5-2.6metesr / min
  менгеме Дебелина 6-30mm
  менгеме Ширина > 75mm
  Должина на процесот > 70mm
  наклон Ангел  25-45 степен како requre купувачи
  Еден наклон Ширина   12mm
  наклон Ширина 0-18mm
  машина Плоча φ 93mm
  машина КОЛИЧИНА 1pc
  worktable Висина 700mm
  простор 800 * 800mm
  Тежина NW 155KGS GW 195KGS
  Тежина за вртлив опција GBM-12d-R NW 236KGS GW 285KGS

  Забелешка: Стандард машина вклучувајќи 3бр на машина + Алатки во случај + Рачно ракување

  Операција 截图 20170222131626

  Fetures                                                                                                                                                                                                                                              

  1. Достапно за метал материјал: јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум итн

  2. IE3 норм-мотор на 750W

  3. Hight ефикасност може да се постигне во 1.5-2.6meter / мин

  4. Inported полето за намалување на опрема за ладно сечење и не-оксидација

  5. Не старо железо Splash, повеќе безбеден

  6. наклон Макс ширина може да достигне 18mm 

  7. Лесно ракување и вртлив за двојно обработка страна наклон.

  наклон Површинска                                                                                                                                                                 GBM beveling машина перформанси

  апликација                                                                                        

  Широко користени во воздушната, петрохемиски индустрија, садовите под притисок, бродоградба, металургијата и обработка истовар поле фабрика за производство на заварување.

  изложба                                                                                         

  Операција 截图 20170222131741

  пакување                                                                                        

  平板 坡 口 机 包装 图


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи