GBM-16д тешки челична плоча beveling машина

Краток опис:

челик GBM beveling машина со широк работен опсег на спецификации плоча. Обезбеди висок квалитет, ефикасност, безбедна и полесно работење на подготовка заварување.


 • Модел бр .: GBM-16д
 • Името на брендот: GIRET или TAOLE
 • Сертификација: CE, ISO9001: 2008, Sira
 • Земја на потекло: Kunshan, Кина
 • Испорака Датум: 5-15 дена
 • Пакување: дрвена кутија
 • MOQ: 1 Сет
 • детали за производот

  Тагови производ

  GBM-16д тешки челик плоча beveling машина

  Вовед                                                                                                                                                      

  GBM-16д висока ефикасност челична плоча beveling машина широко се користат во градежната индустрија за заварување preparation.Clamp дебелина 9-40mm и наклон ангел спектар 25-45degree прилагодливи со висока ефикасност на обработка 1,2-1,6 метри во мин. ширина еден наклон би можел да достигне 16 mm специјално за тешки метални плочки.

  Постојат два обработка на следниов начин:

  Модел 1: Машина фати на челик и води во машина за да се заврши работата при процесирањето на мали челични плочи.

  Modle 2: Машина ќе патуваат по должината на работ на челик и завршување на работа, додека за обработка на големи челични плочи.

  捷瑞特 坡 口 机 2

  спецификации                                                                                                                                                

  Модел бр. GBM-16д челична плоча beveling машина
  Напојување AC 380V 50HZ
  вкупна моќност 1500W
  моторни брзина 1450r / min
  наслови брзина 1.2-1.6metesr / min
  менгеме Дебелина 9-40mm
  менгеме Ширина > 115mm
  Должина на процесот > 100mm
  наклон Ангел  25-45 степен како requre купувачи
  Еден наклон Ширина   16мм
  наклон Ширина 0-28mm
  машина Плоча φ 115mm
  машина КОЛИЧИНА 1pc
  worktable Висина 700mm
  простор 800 * 800mm
  Тежина NW 212KGS GW 265KGS
  Тежина за вртлив optionGBM-12d-R NW 315KGS GW 360KGS

  Забелешка: Стандард машина вклучувајќи 3бр на машина + Алатки во случај + Рачно ракување

  Операција 截图 20170222131626

   

  Fetures                                                                                                                                                                                                                                                        

  1. Достапно за метал материјал: јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум итн

  2. IE3 норм-мотор во 1500W

  3. Hight ефикасност може да се постигне во 1.2-1.6meter / мин

  4. Inported полето за намалување на опрема за ладно сечење и не-оксидација

  5. Не старо железо Splash, повеќе безбеден

  6. наклон Макс ширина може да достигне 28 мм 

  7. Лесно ракување

  наклон Површинска                                                                                   

  GBM beveling машина перформанси

  апликација                                                                                       

  Широко користени во воздушната, петрохемиски индустрија, садовите под притисок, бродоградба, металургијата и обработка истовар поле фабрика за производство на заварување.

  изложба                                                                                          

  Операција 截图 20170222131741

  пакување                                                                                        

  平板 坡 口 机 包装 图


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи