GBM-12d метална плоча beveling машина

Краток опис:

GBM метал челик плоча beveling машина со широк работен опсег на спецификации плоча. Обезбеди висок квалитет, ефикасност, безбедна и полесно работење за подготовка заварување.


 • Модел бр .: GMB-12d
 • Името на брендот: GIRET или TAOLE
 • Сертификација: CE, ISO9001: 2008, Sira
 • Земја на потекло: KunShang, Кина
 • Испорака Датум: 5-15days
 • Пакување: Во дрвена кутија
 • MOQ: 1 Сет
 • детали за производот

  Тагови производ

  GBM-12d метална плоча beveling машина

  Вовед                                                                                     

  GBM-12D high efficiency metal плоча beveling машинашироко се користат во градежната индустрија за изработка заварување. Стегач дебелина 6-30mm и наклон ангел спектар 25-45degree прилагодливи со висока ефикасност на обработка 1.5-2.6meters на мин. Тоа им помага многу за заштеда на труд.

  Постојат два обработка на следниов начин:

  Модел 1: Машина фати на челик и води во машина за да се заврши работата при процесирањето на мали челични плочи.

  Modle 2: Машина ќе патуваат по должината на работ на челик и завршување на работа, додека за обработка на големи челични плочи.

  捷瑞特 坡 口 机

  спецификации                                                                                 

  Модел бр. GBM-12D metal plate beveling machine
  Напојување AC 380V 50HZ
  вкупна моќност 1500W
  моторни брзина 1450r / min
  наслови брзина 1.5-2.6metesr / min
  менгеме Дебелина 6-30mm
  менгеме Ширина > 75mm
  Должина на процесот > 70mm
  наклон Ангел  25-45 степен како requre купувачи
  Еден наклон Ширина   12mm
  наклон Ширина 0-18mm
  машина Плоча φ 93mm
  машина КОЛИЧИНА 1pc
  worktable Висина 700mm
  простор 800 * 800mm
  Тежина NW 155KGS GW 195KGS
  Тежина за вртлив опција GBM-12d-R NW 236KGS GW 285KGS

  Забелешка: Стандард машина вклучувајќи 3бр на машина + Алатки во случај + Рачно ракување

  Операција 截图 20170222131626

  Fetures                                                                                                                                                              

  1. Достапно за метал материјал: јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум итн

  2. IE3 норм-мотор на 750W

  3. Hight ефикасност може да се постигне во 1.5-2.6meter / мин

  4. Inported полето за намалување на опрема за ладно сечење и не-оксидација

  5. Не старо железо Splash, повеќе безбеден

  6. наклон Макс ширина може да достигне 18mm 

  наклон Површинска                                                                                                                                                                                                                                                 GBM beveling машина перформанси

  апликација                                                                                                                                                                              

  Широко користени во воздушната, петрохемиски индустрија, садовите под притисок, бродоградба, металургијата и обработка истовар поле фабрика за производство на заварување.

  изложба                                                                                          

  Операција 截图 20170222131741

  пакување                                                                                        

  平板 坡 口 机 包装 图


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи