GBM-16д-R двојно страна наклон машина за сечење

Краток опис:

Метална плоча beveling машина со вртлив опција за процесот на двојна страна beveling .. Ладно сечење со висока ефикасност, safy, лесно ракување и широк опсег на работа да ги исполни повеќето барања наклон.

 


 • Модел бр .: GBM-16д-R
 • Името на брендот: GIRET или TAOLE
 • Сертификација: CE, ISO9001: 2008, Sira
 • Земја на потекло: Kunshan, Кина
 • Испорака Датум: 5-15 дена
 • Пакување: дрвена кутија
 • MOQ: 1 Сет
 • детали за производот

  Тагови производ

  GBM-16д-R двојно страна наклон машина за сечење

  Вовед                                                                                                                                                                  

  GBM-16д-R doubel страна наклон машина за сечење, широко се користат во градежната индустрија за заварување подготовка со вртлив опција за двојно страна beveling.Clamp дебелина 9-40mm и наклон ангел спектар 25-45degree прилагодливи со висока ефикасност на обработка 1.2-1.6meters на мин . Макс ширина откос би можел да достигне 28 мм специјално за Тешки таблички.

  Постојат два обработка на следниов начин:

  Модел 1: Машина фати на челик и води во машина за да се заврши работата при процесирањето на мали челични плочи.

  Modle 2: Машина ќе патуваат по должината на работ на челик и завршување на работа, додека за обработка на големи челични плочи.

  捷瑞特 坡 口 机 2

   

  спецификации                                                                                                                                                                  

  Модел бр. GBM-16д-R doubel страна наклон машина за сечење
  Напојување AC 380V 50HZ
  вкупна моќност 1500W
  моторни брзина 1450r / min
  наслови брзина 1.2-1.6metesr / min
  менгеме Дебелина 9-40mm
  менгеме Ширина > 115mm
  Должина на процесот > 100mm
  наклон Ангел  25-45 степен како requre купувачи
  Еден наклон Ширина   16мм
  наклон Ширина 0-28mm
  машина Плоча φ 115mm
  машина КОЛИЧИНА 1pc
  worktable Висина 700mm
  простор 800 * 800mm
  Тежина NW 212KGS GW 365KGS
  Тежина за вртлив опција GBM-16д-R NW 315KGS GW 360KGS

   

  Забелешка: Стандард машина вклучувајќи 3бр на машина + Алатки во случај + Рачно ракување

  Операција 截图 20170222131626

   

  Fetures                                                                                                                                                                                                                                                                                             

  1. Достапно за метал материјал: јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум итн

  2. IE3 норм-мотор во 1500W

  3. Hight ефикасност може да се постигне во 1.2-1.6meter / мин

  4. Inported полето за намалување на опрема за ладно сечење и не-оксидација

  5. Не старо железо Splash, повеќе безбеден

  6. наклон Макс ширина може да достигне 28 мм 

  7. Лесно ракување и вртлив за двојно обработка страна наклон.

   

  наклон Површинска                                                                                

  GBM beveling машина перформанси

  апликација                                                                                    

  Широко користени во воздушната, петрохемиски индустрија, садовите под притисок, бродоградба, металургијата и обработка истовар поле фабрика за производство на заварување.

  изложба                                                                                      

  Операција 截图 20170222131741

  пакување                                                                                         

  平板 坡 口 机 包装 图


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи