GMMA-80R Машина за отсекување челична паштета со вртење за горната и долната косина

Краток опис:

GMMA-80R машина за откосување на челични плочи со уникатен дизајн што може да се врти и за процесот на откосување на горниот и долниот дел за да се избегне металниот лим.Дебелина на плочата 6–80 мм, откос ангел 0-60 степени, Ширината на косите може да достигне максимум 70 мм според пазарните стандардни глодачки глави и влошки.Целосно исполнувајте ги барањата на клиентите со мали коси коси, но двојни странични закосени страни.


 • Модел бр.:GMMA-80R
 • Дебелина на плочата:6-80 мм
 • Бевел Ангел:0- ± 60 степени
 • Ширина на наклон:0-70 мм
 • Име на брендот:ТАОЛЕ
 • Место на потекло:Шангај, Кина
 • Датум на испорака:7-15 дена
 • Пакување:Палета од дрвени куќишта
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  GMMA-80RМашина за отсекување челична паштета со вртење за горната и долната косина

   

  Машина за отсекување на рабовите на металната плочаглавно за да се направи закосено сечење или отстранување на облоги / соголување на челични плочи како што е благ челик, нерѓосувачки челик, алуминиумски челик, легиран титаниум, хардокс, дуплекс итн. Широко се користи за индустријата за заварување за подготовка на заварување.

  GMMA-80R Машина за отсекување челична паштета со вртењеза горните и долните отсеци со уникатен дизајн кој може да се врти и за обработка на горните и долните коси.Достапно за дебелина на плочата 6-80 мм, ангел за откос 0-60 степени, максималната ширина на откос може да достигне 70 мм.Лесно ракување со автоматски систем за стегање на плочи.Висока ефикасност за индустријата за заварување, заштеда на време и трошоци.
  Коси зглоб и супериорност заGMMA-80R Машина за отсекување челична паштета со вртење за горната и долната косина
  https://www.bevellingmachines.com/gmma-80a-high-efficiency-beveling-machine-for-stainless-steel-plates.html https://www.bevellingmachines.com/gmma-80a-high-efficiency-beveling-machine-for-stainless-steel-plates.html https://www.bevellingmachines.com/gmma-80a-high-efficiency-beveling-machine-for-stainless-steel-plates.html
  Параметри заGMMA-80R Машина за отсекување челична паштета со вртење за горната и долната косина
  Модели GMMA-80R Turnableмашина за закосување на челични плочи
  Напојување AC 380V 50HZ
  Вкупна моќност 4920 W
  Брзина на вретеното 500-1050 mm/min
  Брзина на напојување 0~1500мм/мин
  Дебелина на стегачот 6-80 мм
  Ширина на стегачот > 80 мм
  Должина на стегачот > 300 мм
  Коси ангел 0~±60 степени
  Ширина на косиот сингел 0-20 мм
  Ширина на наклон 0-70 мм
  Дијаметар на секач Дијаметар 80 мм
  Вметнува Количина 6 ЕЕЗ
  Висина на работната маса 700-760 мм
  Предложете ја висината на табелата 730 мм
  Големина на работната маса 1200*800мм
  Начин на стегање Автоматско стегање
  Големина на тркала 4 инчи Тешка должност
  Прилагодување на висината на машината Рачно тркало
  Машина N.Тежина 310 кг
  Машина G Тежина 380 кг
  Големина на дрвена футрола 1100*630*1340мм

   

  GMMA-80R Машина за отсекување челична паштета со вртење за горната и долната косина стандардна листа за пакување и пакување дрвени кутии.

  Забелешка: Машините користат пазарна стандардна глава за глодање со дијаметар од 80 mm со 6 заби и влошки за глодање.

  https://www.bevellingmachines.com/products/gmma-plate-edge-milling-machine/ https://www.bevellingmachines.com/products/gmma-plate-edge-milling-machine/

  https://www.bevellingmachines.com/products/gmma-plate-edge-milling-machine/

   

  Предности на GMMA-80R ротирачка челична паштета за откос за горната и долната откос

  1) Автоматска машина за отсекување од типот на одење ќе оди заедно со рабовите на плочата за коси сечење

  2) Машини за косење со универзални тркала за лесно движење и складирање

  3) Ладно сечење до кој било оксиден слој со употреба на глава за глодање и влошки за повисоки перформанси на површината Ra 3.2-6.3.Може да врши заварување директно по сечење со коси.Влошките за глодање се стандардни на пазарот.

  4) Широк работен опсег за дебелина на стегање на плочата и прилагодливи ангели на откос.

  5) Уникатен дизајн со побезбедно поставување на редуктор.

  6) Достапен за повеќекосен тип на спој и лесно ракување.

  7) Висока ефикасност брзина на закосување достигнува 0,4 ~ 1,2 метри во мин.

  8) Систем за автоматско стегање и поставување на рачно тркало за мало прилагодување.

  https://www.bevellingmachines.com/products/gmma-plate-edge-milling-machine/

   

  Апликација за GMMA-80R Машина за отсекување челична паштета со вртење за горната и долната косина

  Машините за косење плочи се широко применети за целата индустрија за заварување.Како

  1) челична конструкција 2) бродоградба индустрија 3) садови под притисок 4) производство на заварување

  5) Градежни машини и металургија

  https://www.bevellingmachines.com/products/gmma-plate-edge-milling-machine/ https://www.bevellingmachines.com/products/gmma-plate-edge-milling-machine/
  https://www.bevellingmachines.com/products/gmma-plate-edge-milling-machine/ https://www.bevellingmachines.com/products/gmma-plate-edge-milling-machine/

   

  Изведба на откос Површинска изведба по коси сечење со GMMA-80R Машина за отсекување челична паштета за вртење за горната и долната откос

  Челик GMMA-80Rмашина за косење на плочисо целосна функција достапна и за горниот и долниот откос.Кога клиентот има мала количина на отсечена плоча, но бара двострано закосување.GMMA-80R ќе биде најдобрата опција.

  Исто така е добра опција да се работи специјално за долниот откос, редовно решение како подолу:

  1) GMMA-80A челична плоча за косењеза горниот откос,GMMA-80R плочка за плочказа долен откос (Ширина на горниот откос макс 70мм)

  2) GMMA-100L челична плочказа горниот откос,GMMA-80R плочка за плочказа долен откос (Ширина на горниот откос макс 100мм)

  https://www.bevellingmachines.com/products/gmma-plate-edge-milling-machine/ https://www.bevellingmachines.com/products/gmma-plate-edge-milling-machine/

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи